АБОНЕНТСЬКА ПЛАТА

Роз’яснення ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» щодо плати за абонентське обслуговування.

 

Частиною 1 статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 №2189-VIII (далі – Закон) передбачено плату за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг (далі – індивідуальний договір), що включає витрати виконавця, пов’язані з укладанням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача), крім випадків, визначених цим Законом, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання).

 

Плата за абонентське обслуговування нараховується у фіксованому розмірі на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців у квартирі та договору по бюджетним організаціям і іншим споживачам.

 

Плата за абонентське обслуговування нараховується для споживачів ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» з моменту укладання публічних договорів приєднання – індивідуальних договорів про надання послуги з постачання теплової енергії, тобто з 01.11.2021.

Відповідно до ч.4 ст.9 Закону Споживач  щомісяця  вносить однією сумою плату виконавцю комунальної послуги, у тому числі якщо вона складається з окремих складових, передбачених відповідним договором, укладеним відповідно до цього Закону. При цьому виконавці комунальних послуг забезпечують деталізацію інформації щодо складових плати у рахунках споживачів.

 

Звертаємо увагу, що витрати на абонентське обслуговування завжди були враховані у тарифах на теплову енергію, однак після змін у законодавстві витрати на абонентське обслуговування виділені в окрему складову.  

 

Розмір плати за абонентське обслуговування для абонентів багатоквартирних будинків за індивідуальним договором про надання комунальних послуг становить:

  • для абонентів з будинковими приладами обліку, встановленими за рахунок ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» — 26,30 грн./абонента без ПДВ; 31,56 грн./абонента з ПДВ (20%);
  • для абонентів з будинковими приладами обліку, встановленими за рахунок власних коштів або інших джерел – 17,29 грн./абонента без ПДВ; 20,75 грн./абонента з ПДВ (20%).

 

На плату за абонентське обслуговування надаватимуться субсидії та пільги відповідно до діючого законодавства України.

 

 

Адміністрація ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ»