ЗМІНИ до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг з 28 січня 2022

 

 

ЗМІНИ до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг з 28 січня 2022.

 

 АТ «Сєвєродонецька ТЕЦ» інформує, що наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28 грудня 2021 №358, який набрав чинності з 28 січня 2022 внесено зміни до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 22 листопада 2018 №315 Про затвердження Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг.

 

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE32954.html

 

Відповідно зазначеного підприємством буде приведено програмне забезпечення до оновлених вимог, що потребує певного часу, враховуючи те, що згідно до Методики усі розрахунки відносяться до розрахункового періоду, а саме до календарного місяця, то її застосування у новій редакції повинно відбуватись з січня 2022 та буде відображено у розрахунках лютого 2022.

 

Нова редакція Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг передбачає, що за спожиту теплову енергію, яка заходить у будинок, мають сплачувати усі співвласники багатоквартирного будинку, у тому числі й ті, в кого індивідуальне опалення. Загальний обсяг теплової енергії на опалення будинку визначається за допомогою вузла комерційного обліку теплової енергії або розрахунково у разі його відсутності, тимчасового виходу з ладу або втрати.

Оновлена Методика визначає термін загальнобудинкові потреби на опалення.

Це витрати на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень, функціонування внутрішньо будинкових систем опалення будівлі/будинку, без врахування обсягу теплової енергії, витраченої на функціонування внутрішньо будинкової системи гарячого водопостачання, та обсягу теплової енергії, який надходить від ділянок транзитних трубопроводів до приміщень з індивідуальним опаленням та/або окремих приміщень з транзитними мережами опалення.

Обсяг спожитої у будівлі/багатоквартирному будинку теплової енергії на загально будинкові потреби опалення буде розраховуватись відповідно до п.8 розділу IV Методики, як частка від загального обсягу споживання теплової енергії:

  • для 1-5 поверхневої будівлі/будинку – 25%;
  • для 6-10 поверхневої будівлі/будинку – 20%;
  • для будівлі/будинку вище 10 поверхів – 10%.

 

Платити доведеться також і за ізольовані та неізольовані стояки у квартирах. Ті співвласники, які встановили теплові лічильники і не спожили відповідну норму тепла (наприклад, не живуть і не включають опалення) отримають донарахування до норми. Тобто про 0,00 грн. нема мови, навіть, якщо і спожили цей 0,00 грн.

 

Також, якщо проектом на будівлю/будинок було передбачено встановлення приладів опалення у місцях загального користування та допоміжних приміщеннях, але вони були демонтовані, то для забезпечення нормативної температури у цих приміщеннях такі прилади опалення повинні бути відновлені виконавцем послуг з управління багатоквартирним будинком.

 

 

З повагою,

Адміністрація АТ «Сєвєродонецька ТЕЦ»