Пільги

З 1 жовтня 2019 року стартувала монетизація пільг на оплату житлово – комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №373 «Про деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово – комунальних послуг у грошовій формі».

Монетизація включає в себе два механізми надання пільг: у безготівковій і готівковій формі.

1) безготівкова монетизація – коли пільги будуть призначені управлінням соціального захисту населення без звернень пільговиків.

Перерахування коштів за надані пільги на оплату житлово – комунальних послуг буде щомісячно (до 18 числа наступного місяця) проводитися АТ «Ощадбанком» на рахунок підприємств – надавачів комунальних послуг у встановленій законодавством послідовності.

2) готівкова монетизація – коли одержувач пільги може відкрити рахунок у одному із 38 уповноважених банків (або через виплатні об’єкти Укрпошти) і кожен місяць отримувати «живі» гроші згідно із поданою заявою до управління соцзахисту населення.

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги.

 

Для громадян, які використовують теплову енергію (для потреб централізованого або автономного опалення), природний газ або електричну енергію (для індивідуального опалення), опалювальний період для надання пільг установлюється з 16 жовтня до 15 квітня включно.

На що потрібно звернути увагу пільговику?

Пільговик має повідомляти управлінню соцзахисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг (у разі зміни складу сім’ї, адреси місця проживання тощо).

 

Звертаємо увагу:

 

— за отриманням інформації про будь –які питання, пов’язані з нарахуванням пільги, пільговики звертаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення;

— за отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до виконавців комунальних послуг.

 

Пільги надаються особам:

 1. Визначеним Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 №3551-ХІІ (із змінами).

 

 1. Визначеним Законом України «Про статус ветеранів військової служби та їх соціальний захист» від 28.02.1991 №796 –XII.

 

 1. Визначеним Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-ХII (із змінами).

 

 1. Призначеним Законом України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 №2402 — ІІІ (із змінами).

 

 1. Призначеним Законом України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» ст.6 реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами від 17.04.1991 №22 (із змінами).

 

 1. Призначеним Законом України «Про жертви нацистських переслідувань» від 16.12.2004 №2256 — IV (із змінами).

 

 1. Призначеним Законом України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 №2195 — IV (із змінами).

 

 1. Призначеним Рішенням міської ради м. Сєвєродонецька почесним громадянам міста від 02.04.1996 №670.

 

 1. Визначеним Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців  та членів їх родин » від 20.12.1991 №2011 –XII.

 

ЧЛЕНАМИ СІМЕЙ ПІЛЬГОВИКІВ ПРИ ОТРИМАННІ ПІЛЬГ Є:

 

 • Жінка (чоловік) пільговика, їх повнолітні діти (до 18 років);
 • Повнолітні діти, що не перебувають у шлюбі та які визнані інвалідами з дитинства I – II групи;
 • Особа, яка проживає разом з інвалідом I групи та надає йому догляд, при виконанні умови, що вони не перебувають у шлюбі;
 • Непрацездатні батьки;
 • Особа, яка знаходиться під опікою особи, котра має право на пільги та проживає разом з ним.